Toen ik hoorde dat Hilversum in de commissie van 18 januari ging over de aansluiting op het nachtnet werd ik meteen enthousiast. Het staat al even in ons verkiezingsprogramma en het is een goede ontwikkeling voor Hilversum als centrumgemeente en grootste gemeente in de regio. Ik kon mij goed vinden in dit plan gezien er een alternatief ontstaat voor het kiezen tussen de laatste trein om één uur, de eerste om een uur of vijf, of een overnachting bij een onbekende als er geen bekende is met een plek om te slapen. Ik herinner mij nog goed hoe ik met een zak chips op een bankje wachtte op de eerste trein die mij weer terugbracht van Utrecht naar Hilversum. Maar naast feestgangers in de buurt die naar Amsterdam en Utrecht trekken, biedt dit ook meer mogelijkheden voor mensen die tot in de latere uurtjes in Hilversum willen blijven. Voor een feest, late borrel of een evenement in de Vorstin bijvoorbeeld!

De commissie was een stuk korter dan gedacht, dit omdat de budgetten die wij moesten vrijgeven al eerder vrijgegeven bleken te zijn. Het initiatief gaat dus van start en vanaf eind 2023 tot 2025 hebben wij in Hilversum een nachttrein gedurende de nachten van vrijdag op zaterdag, en zaterdag op zondag. Aangezien de kosten vooral liggen in het openhouden van station Hilversum, kostte het weinig om Mediapark en Sportpark te betrekken bij deze test. Hoewel de sprinter niet richting Schiphol gaat, zijn er vanaf Amsterdam Centraal veel mogelijkheden om in de late uurtjes de luchthaven te bereiken. Hierom kan dit ook een goede optie zijn voor Hilversummers die een late weekendvlucht hebben, of laat terugkomen van vakantie. Kortom, een natuurlijke stap voor Hilversum om bereikbaarder te worden, ook op de minder gebruikelijke uurtjes.